Logo Uniwersytet Gdański

Intercultural and Business Relations in Europe

Uniwersytet Gdański

Informacje o kierunku

Wydział

Wydział Ekonomiczny

Stopień

licencjackie

Język

pl

Czas trwania

6 sem

Klasyfikacja ISCED

[9999] Obszar nieznany

Opis kierunku

Międzykulturowe i biznesowe relacje w Europie (IBRE)

Międzykulturowe i biznesowe relacje w Europie (IBRE) to innowacyjny kierunek oferowany przez Uniwersytet Gdański. Został stworzony we współpracy Wydziału Ekonomicznego, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Nauk Społecznych i zainaugurowany na podstawie uchwały Senatu z dnia 22 marca 2018 roku. Program ten łączy elementy nauk społecznych i nauk humanistycznych, mając na celu przygotowanie absolwentów do efektywnego funkcjonowania w międzynarodowym środowisku biznesowym, z uwzględnieniem różnorodności kulturowej Europy.

Absolwenci otrzymują tytuł licencjata, co świadczy o zdobyciu kompleksowej wiedzy i umiejętności teoretycznych oraz praktycznych. Program studiów oferuje rozwój szerokich kompetencji językowych oraz zdolność analizy zjawisk gospodarczych w kontekście kulturowym. Wybór promotora ma miejsce po trzecim semestrze i jest uzależniony od zainteresowań studenta.

Celem edukacji jest wyposażenie studentów w umiejętności niezbędne na rynku pracy, w tym zdolność do rozwiązywania problemów biznesowych, z uwzględnieniem różnic kulturowych. Absolwenci są przygotowani do pracy w międzynarodowych instytucjach i organizacjach, zdolni do efektywnej współpracy w zróżnicowanych zespołach. Kierunek otwiera możliwości kariery w różnych sektorach gospodarki, zarówno w dużych korporacjach, jak i w małych oraz średnich przedsiębiorstwach.

Oprócz szansy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub objęcia stanowisk menedżerskich, absolwenci są również przygotowani do dalszej nauki na studiach II stopnia i podyplomowych, w dziedzinach takich jak ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, politologia, psychologia, kulturoznawstwo, filologia angielska i amerykanistyka.

Dyscypliny wchodzące w skład kierunku

KodNazwaUdział procentowy w kierunkuWiodąca
DS010501Nekonomia i finanse55%Tak
DS010509Npedagogika10%Nie
DS010104Njęzykoznawstwo9%Nie
DS010508Nnauki socjologiczne9%Nie
DS010511Npsychologia9%Nie
DS010106Nnauki o kulturze i religii8%Nie

Wykres historycznych progów punktowych

Tabela historycznych progów punktowych

RokTura rekrutacjiPrógKandydaciLimit przyjęćPrzyjęci
2020147.15330brak danych
20231111463100brak danych

Ten kierunek znajdziesz również na 76 uczelniach:

Zobacz pozostałe (68)

Uczelnie wyższe

Lista uczelni

Kierunki studiów

Kalkulator maturalny

O nas

Blog

Kontakt

© 2025 dostanesie.pl