Logo Uniwersytet Wrocławski

Zarządzanie Migracjami

Uniwersytet Wrocławski

Informacje o kierunku

Wydział

Wydział Filologiczny

Stopień

licencjackie

Język

pl

Czas trwania

6 sem

Klasyfikacja ISCED

[0312] Politologia i wiedza o społeczeństwie

Opis kierunku

Migracje jako kluczowy temat współczesnej polityki

Migracje stały się jednym z najważniejszych zagadnień w globalnej polityce. Jeśli interesują Cię wyzwania współczesnego świata i chcesz nauczyć się, jak skutecznie zarządzać procesami migracyjnymi, Katedra Studiów Europejskich oferuje idealne studia dla Ciebie!

Wyzwania migracyjne XXI wieku

Ruchy migracyjne na początku XXI wieku stają się coraz bardziej intensywne, a prognozy wskazują na utrzymanie tego trendu. Polityka migracyjna oparta na mitach nie poprawia zarządzania procesami migracyjnymi ani nie wykorzystuje szans rozwojowych, jakie migracja może przynieść. Specjaliści z Katedry Studiów Europejskich pomogą Ci zrozumieć wyzwania migracyjne, przed którymi stoją Polska, Europa i świat. Eksperci z różnych dziedzin nauki wskażą globalne procesy wpływające na obecną sytuację na świecie.

Interdyscyplinarność kierunku

Migracje to zjawisko towarzyszące ludzkości od zawsze, wpływające na zmiany społeczne, kulturowe, ekonomiczne i polityczne. Zarządzanie migracjami to interdyscyplinarny kierunek oparty na badaniach z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych, europeistyki, socjologii, psychologii, kulturoznawstwa, prawa oraz nauk o ekonomii i zarządzaniu. Program studiów, obejmujący przedmioty teoretyczne i praktyczne, odpowiada na wyzwania krajowego i międzynarodowego rynku pracy.

Perspektywy po studiach

Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w instytucjach i firmach związanych z migrantami, takich jak straż graniczna, ośrodki analityczne, międzynarodowe korporacje, urzędy czy instytucje trzeciego sektora. Posiadając szerokie kompetencje, będziesz mógł pracować w zespołach rekrutacyjnych w międzynarodowym środowisku, zajmujących się migracją ekonomiczną. Wyposażymy Cię w niezbędne umiejętności do pracy w instytucjach zarządzających granicami, takich jak Frontex czy Straż Graniczna. Interdyscyplinarność kierunku umożliwi Ci aplikowanie do ośrodków analitycznych, pracy w trzecim sektorze oraz urzędach.

Praktyki studenckie

Program studiów obejmuje obowiązkowe praktyki studenckie w wymiarze 60 godzin, organizowane we współpracy z instytucjami państwowymi, samorządowymi i pozarządowymi zajmującymi się problematyką migracyjną. Dyplom ukończenia studiów z zarządzania migracjami oraz odbycie praktyk pozwolą studentom na poznanie teoretycznego i praktycznego wymiaru problemów migracyjnych, a także przygotują do pracy w instytucjach bezpośrednio zajmujących się kwestiami przemieszczeń ludności.

Dyscypliny wchodzące w skład kierunku

KodNazwaUdział procentowy w kierunkuWiodąca
DS010505Nnauki o polityce i administracji100%Tak

Wykres historycznych progów punktowych

Tabela historycznych progów punktowych

RokTura rekrutacjiPrógKandydaciLimit przyjęćPrzyjęci
2021127.7brak danychbrak danychbrak danych
2022118.6brak danychbrak danychbrak danych
2023127.7brak danychbrak danychbrak danych

Ten kierunek znajdziesz również na 76 uczelniach:

Zobacz pozostałe (68)

Uczelnie wyższe

Lista uczelni

Kierunki studiów

Kalkulator maturalny

O nas

Blog

Kontakt

© 2025 dostanesie.pl